Profesionální produkty pro malíře

Interiérové a fasádní barvy, penetrace, laky - vše pod jednou střechou

Miropan Fassadenfarbe

Email
Vysoce odolná, paropropustná barva na silikonové bázi
Popis produktu
Vysoce odolná, paropropustná barva na silikonové bázi vyrobená s použitím nanotechnologie. Trvale elastická i při nízkých teplotách. Ideální pro renovační nátěry zateplovacích systémů a sanační nátěry na popraskané fasády. Zachovává čistý povrch prostřednictvím fotokatalytických účinků a chrání fasádu před brzkým napadením mechy a řasami. Vhodná pro ochranné nátěry na beton (osvědčení).
Barva:
Bílá.
Stupeň lesku:
Matová.
Hustota / Specifická hmotnost:
Asi 1,40 g/cm3
Pojivový základ:
Emulze silikonové pryskyřice, syntetická disperze a nanokrystalické složky
Pigmentový základ:
Fotokatalyticky účinný titandioxid a speciální plniva, aditiva
Balení:
12,5 l plastové vědro
Použití:
Na fasády
Vlastnosti:
Odolná proti povětrnosti (dle VOB, díl C, DIN 18363). Dobře paropropustná (hodnota sd = 0,2 m, výrobek odpovídá třídě V 2 dle normy EN 1062 – střední difúze vodních par), vysoce vodoodpudivá (hodnota nasákavosti w = 0,05 kg/m2h0,5, výrobek odpovídá třídě W 3 dle normy EN 1062 – nízká nasákavost na vodu), s malým povrchovým pnutím a přírodním matovým vzhledem typickým pro minerální nátěry. Trvale elastická i při nízkých teplotách. Použitím vybrané kombinace plniv a pigmentu má povrch nátěru fotokatalytické účinky - nečistota zachycená na povrchu nátěru se rozkládá působením UV-záření. Rezistentní vůči škodlivinám z ovzduší.  Lehce se aplikuje bez viditelných napojení. Vysoká krycí schopnost a vysoký stupeň bělosti. Obsah konzervačních látek (technologie GUARD) zajišťuje odolnost nátěru proti brzkému napadení mechy a řasami. Vhodná jako preventivní ochranný nátěr na beton, odolná proti prostupu oxidu uhličitého nátěrem do podkladu – hodnota sd CO2 > 50 m (osvědčení).
Příprava podkladu:
Podklad musí být čistý, suchý, přídržný a vyzrálý. Před aplikací barvy je třeba podklad opatřit vhodným penetračním nátěrem. Savé a silně savé podklady natřít hloubkovou penetrací MIROPAN GRUNDIERMITTEL nebo TIEFGRUND LF, opticky nestejnoměrné podklady a popraskané podklady  lze egalizovat nátěrem Miropan Streichvlies.